marka-1-375x500

Saúde, zamansız stiller yaratan bir Mayo Markası olarak başladı. Daha sonra marka, kişisel tarzlarını genellikle ‘feminen’ ve yine de ‘rahat’ olarak tanımlayan şık kadınlardan ilham alan spor giyim koleksiyonunu ekledi. Marka, “yatırım parçası” olarak kabul edilen kişiye özel spor kıyafetleri yaratıyor.

Saúde, sürekli dikkat ve çaba gerektiren bir konu olan Sürdürülebilirliği özüne koyar. Etiketlerden ürünün gönderildiği çantalara kadar #saudegreenteam tarafından daha düşük ayak izine sahip olmayı hedefleyerek tasarlanmıştır. Marka, sertifikalı geri dönüştürülmüş kumaşlar ve ürün detayları ile mükemmel uyumu yaratırken ürün kalitesine odaklanıyor. Ekip çevre üzerinde minimum etkiye sahip olmayı hedefliyor.

Gizem Kiracı, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Fashion Institute Of Technology Newyork’ta moda eğitimi aldı. Daha küçük bir kızken ailesinin de tekstilci olması ile farklı bir vizyona sahip olan tasarımcı, güçlü moda eğitimi ve önde gelen markalarda tasarımcı tecrübesi ile 2019 yılında Saúde İstanbul markasını kurdu.

Saúde İstanbul kurulduğu günden bu yana kaliteli yatırım parçası olarak görülen ürünler üretmeyi ve dünyanın güncel sorunlarını da göz önünde bulundurarak her gün kendini geliştirmeyi misyon edinmiştir.

Saúde Portekizce’den gelen ‘sağlığına’ ile güçlü bir ifadeyle yola çıkar. Trendleri doğa ve kadın için bir fayda sağlamak mottosuyla uygular.

Tasarımcı, ‘Feminen ama sade kadınlar için tasarlıyorum. Dişi olmanın verdiği gücü ve bu cesur hissiyatı rahatlıktan ödün vermeden, doğallığı abartısız lüksle birleştirerek tasarlamak beni inanılmaz heyecanlandırıyor.’ diyor.

tasarimci-1